لینک دانلود<تحقیق در مورد تاریخچه انرژی تجدیدپذیر>

تحقیق, در, مورد, تاریخچه, انرژی, تجدیدپذیر تحقیق در مورد تاریخچه انرژی تجدیدپذیر در حال حاظر شما فایل با عنوان تحقیق در مورد تاریخچه انرژی تجدیدپذیر. را دنبال می کنید .

تحقیق فرمت فایل word تعداد صفحات 14

در این تحقیق موارد زیر برسی میشوند:

با توجه به نیاز روزافزون به منابع انرژی و کاهش منابع سوخت فسیلی ضرورت سالم نگهداشتن محیط زیست، کاهش آلودگی هوا، محدودیتهای برق رسانی و تأمین سوخت برای نقاط روستایی دور افتاده و… استفادهه از انرژیهای نو مانند، انرژی آب انرژی باد، انرژی خورشید، انرژی هیدروترمال، و… می‌تواند جایگاه ویژه‌ای داشته باشد.

براساس پیش بینی دانشمندان و آژانس بین‌المللی انرژی تقاضای مصرف و تولید انرژی در آینده نیز افزایش سریع و نگران کننده‌ای خواهد داشت. به طوری که از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۱۰ تقاضای جهانی برای برق با ۳۰٪ افزایش به ۲۰۵۸۲ تراوات و با ۵۰٪ افزایش به ۲۷۳۲۶ تراوات خواهد رسید. از سویی بر اساس مطالعات دانشمندان تا سال ۲۰۴۰ نیروی باد ۲۰٪الکتریسیته جهان را تأمین می‌کند. انرژی برق هیچگاه از بین نمی‌رود بلکه از نوعی به نوع دیگر تبدیل می‌شود در تبادلات انرژی هرچه میزان مصرف انرژی بالاتر رود میزان گرمای تولید شده در ان به مراتب بیشتر خواهد شد و باعث ایجاد اتصال الکترویکی خواهد شد که با جلوگیری و نصب مقاومت بر روی مدارهای الکترویکی مانع ایجاد گرما در مدار و همراه سعی شده که خنک نگه داشته شود. در علوم انفورماتیک ذکر شده که هرچه به آینده نزدیک وسایل الکترویکی بیشتر خواهد شد و هر ساله تقضای برق ۳۰٪ افزایش همراه بوده است که این خود باعث تولید مخازن الکتریسته و باتری لیتیوم یونی شده است. انرژی باد نسبت به سایر منابع انرژی بازگشت نا پذیر از ویژگی‌هایی و مزایایی بالاتری می‌باشد؛ که اهم آنها عبارتند از: کار نبودن و عدم نیاز به تأمین نیروی انسانی زیاد، عدم نیاز به توربینهای بادی و سوختهای فسیلی رایگان و صرفه اقتصادی بودن، تداوم و همیشگی بودن تولید انرژی، تأمین کننده بخشی از تقاضای انرژی جامعه، استهلاکسرمایه‌گذاری کمتر، بازده اقتصادی بالاتر در مدت بلند، تنوع بخشیدن به منابع انرژی، عدم نیاز به آب فراوان، عدم نیاز به زمین برای نصب توربینهای بادی، عدم آلودگی زیست‌محیطی و حتی د اشتن زمینه‌های اشتغال زایی در صورت تشویق سرمایه‌گذاری خصوصی. کشور ایران به لحاظ گستره جغرافیایی و تنوع محیط در بخش انرژی همواره برنامه‌های ملی ویژه‌ای دارد.

فهرست

اگر ایمیل یا جیمیل خود را در کادر زیر وارد نمیایید بعد از انجام خرید یک لینک دانلود برای شما ارسال میشود