لینک دانلود<تحقیق در مورد الکتریسیته زمین‌گرمایی>

تحقیق, در, مورد, الکتریسیته, زمین‌,گرمایی تحقیق در مورد الکتریسیته زمین‌گرمایی در حال حاظر شما فایل با عنوان تحقیق در مورد الکتریسیته زمین‌گرمایی. را دنبال می کنید .

تحقیق فرمت فایل word تعداد صفحات 5

در این تحقیق موارد زیر برسی میشوند:

الکتریسیته زمین‌گرمایی به تولید انرژی الکتریکی از انرژی زمین‌گرمایی اطلاق می‌شود. فناوری مورد استفاده در این طرح‌ها شامل نیروگاه‌های بخار خشک، نیروگاه‌های تبدیل به بخار سیال(Flash Steam)، نیروگاه چرخه دوگانه است. در حال حاضر ۲۴ کشور جهان از انرژی زمین‌گرمایی برای تولید برق استفاده می‌کنند، در حالی که حرارت زمین‌گرمایی در ۷۰ کشور جهان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

پتانسیل تولید برق از انرژی زمین‌گرمایی از ۳۵ تا ۲٬۰۰۰ گیگاوات برآورد شده‌است. ظرفیت نصب‌شده کنونی در جهان ۱۰٬۷۱۵ مگاوات است که ایالات متحده آمریکا با ظرفیت تولید ۳٬۰۸۶ مگاوات جایگاه نخست و کشورهای فیلیپین و اندونزیدر رتبه‌های بعدی قرار دارند. در کشور ایسلند ۸۷٪ انرژی گرمایی مورد نیاز ساختمان‌ها توسط انرژی زمین‌گرمایی تولید می‌شود.

تولید انرژی زمین‌گرمایی به علت میزان بسیار اندک استخراج انرژی گرمایی در مقایسه با حرارت درونی کره زمین انرژییپایایی در نظر گرفته می‌شود.

شدت انتشار گازهای گلخانه‌ای در نیروگاه‌های زمین‌گرمایی موجود به طور متوسط ۱۲۲ کیلوگرم کربن دی‌اکسید (CO۲) به ازای هر مگاوات ساعت انرژی الکتریکی است که حدود یک هشتم یک نیروگاه با سوخت زغالی معمولی است.

فهرست

اگر ایمیل یا جیمیل خود را در کادر زیر وارد نمیایید بعد از انجام خرید یک لینک دانلود برای شما ارسال میشود